Ninawa „Pai da Mata“ nejen o medicíně Rapé.

Přinášíme vám druhé video s Ninawou „Pai da Mata“ (otcem lesa), které jsme s Ninawou natočili v Brazílii. Ninawa je velkým šamanem lidu Huni Kuin a spirituálním vůdcem ve vesnici Novo Futuro na řece Humanitá v Acre v Brazílii.

Tentokrát jsme Ninawu poprosili o pár slov k tématice samotných medicín a speciálně k Rapé. Tak jak Ninawa sám velmi dobře vystihl, medicíny za námi přišli až na náš kontinent, který není jejich původním domovem, jsou tu jaksi na návštěvě, a to přináší samo s sebou různá úskalí, které s tím mohou souviset. Proto nám přijde důležité se v práci s medicínou vždy ptát, toho od koho medicínu chceme přijmout, odkud ji má, jestli ji dotyčný sám připravil, a pokud ne, tak jak se k ní dostal, jestli zná lidi, kteří ji připravovali.

Na konci videa můžete vidět jak taková aplikace Rapé vypadá 🙂

Štěpán & Lucie
SARAVA!

SARAVA OVER THE END OF THE YEARWe are heading to the south!

We thank you for your favor and trust. We are pleased that you are coming back to us, because like you, we believe that our Rapé is the best :)
We sold out all the Rapé supplies and it's time to go on a journey like every year. In mid-December we leaving to Brazil to bring fresh supplies!
We look forward to seeing you in February and you can look forward to fresh medicine!

Have a nice Christmas time!

Stepan & Lucie
SARAVA!

shop