Vale do Amanhecer

Vale do Amanhecer = Údolí svítání

Aneb co má náčelník kmene Tupinambá společného s Františkem z Assisi, proč je dobré znát spirituální příčinu svých nemocí a jak pracují média v Brazílii.

„Jsme vlastně taková spirituální nemocnice“, vysvětluje “průvodce” v komunitě Vale do Amanhecer v centrální Brazílii, kde je také hlavní chrám tohoto brazilského spirituálního kultu, který byl založený v 70. letech minulého století. Chrám je ne náhodou ve tvaru kosmické lodi, protože příznivci tohoto směru věří, že před 32 milióny let naši planetu osídlili mimozemšťané. Ti stejní mimozemšťané se na Zemi průběžně reinkarnují v různých dobách a kulturách. A právě členové Vale do Amanhecer věří, že jsou jejich potomky a říkají si Jaguáři. Všichni, kdo ve Vale pracují, jsou média a dávají tuto schopnost k dispozici lidem, kteří sem přicházejí v dobré víře se vyléčit, zcela zdarma. Média pracují zdarma, protože svoje mediumystické schopnosti vnímají jako karmický dluh z jiných životů. Zjednodušeně řečeno – kdo je médium, neměl by si o sobě myslet, že je v něčem výjimečný, právě naopak: tyto schopnosti mu v tomto životě byly naděleny, protože se v minulých životech nechoval vždy jako beránek. Má teď možnost jako médium pomáhat ostatním a tím svoji karmu redukovat.

Nejsme v Brazílii poprvé, tak už jsme zvyklí na synkretické propojování různých náboženství. Ale to, co vidíme ve Vale, hodně pracuje i s našimi předsudky. Přece jen nikde jinde nejsou k vidění vedle Ježíše v nadpozemské velikosti egyptské hieroglyfy, židovská hvězda a zároveň symboly Inků nebo obrazy některých umbandovských orixás. I to je práce Vale – odstranit všechny vaše předsudky.

To, co se nám líbí, je, že i když tolik různých spirituálních symbolů může působit chaoticky, v chrámu je jasný řád. V první části je prostor, kde se média připravují k práci u velkého kulatého stolu, dostávají instrukce a hlavně energii ke své práci.

Po obvodu celého chrámu jsou takzvané trůny, které jsou rozdělené podle barev – žlutá, zelená, červená a modrá. Zde sedí média podle hierarchie při speciálních obřadech. V druhé části je velký prostor ke konzultacím s médii. Tady se už hodinu před zahájením lidé spořádaně řadí do fronty a čekají, až na ně přijde řada.

Můžete zde vidět Brazilce, kteří žijí ve velmi skromných poměrech, ale samozřejmě i movitější lidi, kteří hledají nejen léčení těla, ale i mysli a duše. Konzultace s médii je základ, protože tam se také dozvíte, jaký typ léčení je pro vás vhodný. Můžete absolvovat léčení, které připomíná práci s energií, vykuřování a spousty dalších – místností je zde hodně a většina názvů se ani nedá přeložit. Důležitá je základní myšlenka společná pro všechny brazilské spiritistické směry: Všechny mysticko-spirituální práce věří, že nemoc je třeba léčit nejen na fyzické-materiální rovině, ale také na rovině spirituální. 

Pokud je vaše nemoc jen fyzického původu, stačí konzultace s „obyčejným“ médiem, které pozná příčinu a dá poměrně jasná doporučení. Pokud je ale vaše nemoc spirituálního původu, to znamená: byli jste posedlí zlými duchy, kteří mohou způsobovat například různé typy závislostí nebo mentálních nemocí, potřebujete speciální typ léčivého rituálu. Například rituál Hvězdy, který se koná jen jednou do měsíce a je určený pro lidi, kteří se nacházejí ve složitých obdobích života. Rituál se koná u jezera, jehož břehy jsou upravené do formy šesticípé hvězdy. V každém cípu hvězdy sedí jeden pacient. Pro ty se pak uspořádá léčení, během kterého se za ně modlí celá komunita. Obřad má předem danou strukturu, v jeho průběhu se zpívají posvátné písně Vale a vybraní Jaguáři vkládají na nemocné ruce.

Ale vraťme se ke konzultacím s médii, které se odehrávají v chrámu každé odpoledne. Média jsou zde skutečně pracovitá – částečně i proto, že věří, že čím víc dají svůj dar k dispozici ostatním, budou sami vyléčeni z karmické zátěže. Média vždy pracují ve dvojici – aktivní médium, ke kterému přijdete na konzultaci, inkorporuje a pak vám sděluje, co si načte z vašeho energetického pole. Pracující médium usměrňuje druhý člověk-médium ve dvojici, takzvaný doktrinátor. Ten médium zastaví, když vidí, že potřebuje chvíli k načerpání energie nebo když pracuje se zlými duchy, se kterými sem lidé přicházejí. Pak je třeba médium zastavit a připomenout mu, co je cílem práce. Konzultace jsou zde bezpečné právě i díky tomu, že médium je neustále korigováno a usměrňováno k práci pro dobro. Jak víme, když se otevře kanál, ne každý dokáže svoji mediumystickou kvalitu zaměřit jen na léčení. Je potřeba pravidelná výuka práce s mediumystickými schopnostmi, kterou všechny média ve Vale absolvují. Médium se také na svého pacienta zásadně nedívá, tak je zaručená co největší objektivita.

Vale do Amanhecer

Kromě různých typů léčení si z chrámu můžete také odnést posvěcenou vodu, vše je zadarmo. Rituál vykuřování s místní amesclou se nám hodně líbil – má grády, protože, jak nám vysvětlují místní, není jen pro očistu aurického těla a prostor, ale i pozvedá jejich energii. Proto jsme rádi, když amesclu nacházíme v místním skromném obchůdku a alespoň takto můžeme přispět všem Jaguárům na jejich bezplatné energeticko-spirituální léčení.

Pro ty, co mají rádi fakta

Vale do Amanhecer bylo založeno v roce 1959 Neivou Chaves Zelaya. Tia Neiva, jak se jí říká, byla vdova se čtyřmi dětmi, která pracovala jako první žena-řidička kamionu – na stavbě hlavního města Brasília. Zde také obdržela první vize, aby založila kult Vale do Amanhecer. Ve vizích se jí zjevoval Pai Seta Branca (Otec bílého šípu), který je spirituálním mentorem celého kultu. Pai Seta Branca byl ve své poslední inkarnaci náčelníkem indiánů Tupinambá, v těch dřívějších byl také Františkem z Assisi. V současné době tento kult oficiálně praktikuje cca 800 000 lidí v 600 chrámech nejen v Brazílii. Hlavní chrám se nachází poblíž Planaltiny, v brazilském státě Goiás, kde jsme také my strávili dlouhé odpoledne.

To, co je na Vale do Amanhecer pro nás skutečně speciální, je práce medií, každé medium co sedí na svých trůnech a přichází k nim lidé z ulice s otázkami ohledně zdraví, spirituální cesty, lásky a úspěchu. A přesto každé toto medium, ješte platí, za to, že může tuto spirituální službu vykonávat. To znamená neplatí, ten kdo přichází pro léčení a vhledy, tak jak je to u nás v krajině bíleho bratra. Tady platí finance média, kteří mohou pracovat a díky tomu se zdokonalovat v nezištné službě.

Vale do Amanhecer
Vale do Amanhecer

Když se k mediu posadíte, ani se na vás nekoukne , protože má v sobě sílu jednoho ze spiritů a božstev, jen se lehce klepe, vezme vás za ruce a začne mluvit. Pojmenovává vaši životní cestu, spirituální nauku, modlí se za vás , přivolává síly a božstva, čistí bloky. A protože jeho práce je “ náročná” za každým mediem, které sedí na trůnu stojí jakýsi “hlídač” (má takový správný “policejní obleček s mnoha frčkami”) a ten neustále očištuje spirutálně medium, modli se za něj a někdy i fyzicky podporuje a přidržuje, když je medium silně zasažené spirtuální silou , která do jeho těla sestupuje z nebes.

Je to užasné sledovat neviditelný vztah mezi mediem a “hlídačem media”. Vale do Amanhecer nás může naučit mnoho o našich spirituálních konceptech, které v sobě my, bíle tváře máme. Může nás naučit mnoho o práci medií, a nezjištnosti této činnosti a služby. Možná právě také proto nás tak těší, že naše rapé setkání můžeme dělat zcela zdarma a bez zaujetí 🙂 A tak stejne mimo koncepty, jak by mělo spravně sezení s Rapé vypadat. Naštěstí, každý indián vám řekne , že s Rapé není žadný “správný ceremonial” je to cesta srdce… Stejně tak jako služba ve Vela do Amanhecer.

A nakonec ještě, ten úžas, když sedíte v sále Vela do Amanhecer a vedle Vás sedí Katolík, Umbandista a INDIÁN a všichni si jdeme sednout před média a jejich trůny … wau ….

To je za nás autenticita a pojetí brazilské SPIRITUALITY BEZ KONCEPTŮ…

HAUX HAUX VALE DO AMANHECER

Sdílej článek
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Tisk
Napsat komentář