Huni Kuin Samaumá

Rapé Huni Kuin Samaumá nás překvapilo svojí silou. Silný náraz jeho energie prostupuje celým tělem a může přinášet i čištění. Slouží jako harmonizační prostředek pro myšlenky, pocity a emoce a je skvělý pro soustředění na záměr během rituálů. Propojuje naše kořeny se spirituálním světem.

Samaumá je rapé přinášející velmi silné duchovní spojení a ochranu. Indiáni tento strom vnímají jako “Matku pralesa”, propojující nebe a zemi.

Vyrobeno indiány v týdnu 3. – 9. Říjen 2022

Kategorie: , Štítky: , ,

399 1,325 

Popis

Samauma

Indiáni věří, že Samaumá má magickou moc chránící ostatní stromy a obyvatele prlesa. Domorodé tradice říkají, že Samaúma je sídlem duchů, kteří žijí v pralese. Je také populárně známý jako „Strom života“ nebo „Žebřík nebes“, což vytváří spojení mezi nebem a zemí.

Samauma má léčivé vlastnosti a je považován indiány za strom s magickou silou, chránící i ostatní stromy a obyvatele pralesa. Indiáni využívají kůru tohoto stromu pro jeho léčebné účinky, a to zejména bolesti hlavy, cukrovku, průjem, úplavice, záněty kůže, kromě toho jsou skvělým diuretikem. Kůra se také používá jako přísada do některých verzí nápoje Ayahuasca.

Samaúma nebo Sumaúma (Ceiba pentranda) je pantropicky rozšířený druh, jeho přesný původ je nejistý. Pravděpodobně pochází z tropické Ameriky, z oblasti od Mexika po severní Brazílii, byl také zavlečen do tropické Afriky i Asie. Rod Ceiba zahrnuje asi 17 druhů, většina z nich se vyskytuje v tropické Americe.strom pocházející z Amazonie.

Jeho kořeny se nazývají sapobemba. Tyto kořeny se používají při komunikaci lesem, což se děje úderem do těchto struktur. Některé exempláře dosahují výšky 70 m, patří mezi největší stromy na světě. Tento strom je schopen dopravit vodu z hlubin amazonské půdy a přinést ji do obrovských výšek nejen kvůli vlastnímu zásobování, ale také pro sdílení s jinými druhy.


Tento přírodní produkt je nabízen pro svou etnografickou a historickou hodnotu a je dodáván bez výslovné nebo předpokládané způsobilosti pro konkrétní účel. Jedná se jednoduše o surový botanický vzorek nebo o vědecký vzorek. Poskytované informace jsou čistě určeny pro historické, vědecké a vzdělávací účely a neměly by být nikdy interpretovány jako doporučení pro konkrétní použití. Použití a užívání našeho produktu je na základě rozhodnutí, odpovědnosti a rizika zákazníka. Více podrobností si přečtěte v našich Obchodních podmínkách.

Další informace

Hmotnost -
Varianty balení

, ,