Ninawa „Pai da Mata“ o kmeni Huni Kuin

Situace v Brazílii se nás, vzhledem k neblahé politické situaci související s nastupující diktatúrou nově zvoleného prezidenta Jaira Bolsonara hluboce dotýka. Jelikož už několik let každoročně podnikáme cestu nejen za medicínami do Brazílie, tak máme možnost sledovat z blízka dění a náladu v této krásne zemi. Bohužel naše poslední návštěva byla hodně poznamenaná aktuální situací, která je opravdu alarmující.

V důsledku postojů vládní garnitury se v Brazílii dostává ve velké míře na povrch potlačování práv menšin, zejména domorodých obyvatel a vznikají nároky na území obývaná indiány za účelem vytěžení nerostného bohatství, které se v Amazonii nachází. Pro nás se tato situace netýká jen Brazílie, ale je to globální problém, který se týká nás všech. Proto jsme se rozhodli podílet se na informovanosti o tomto problému, probíhající genocidě aby se co nejvíce lidí mohlo dozvědět o tom, co se v Brazílii děje a zaujmout k situaci stanovisko, vyjádřit svůj postoj a možná tím přispět ke změně chápání toho co znamená Já a My.

Přinášíme vám video s Ninawou „Pai da Mata“ (otcem lesa), vlastním jménem Francisco de Assis Mateus de Lima. Ninawa je velkým šamanem lidu Huni Kuin a spirituálním vůdcem ve vesnici Novo Futuro na řece Humanitá v Acre v Brazílii. Vesnice se nachází čtyři dny cesty z nejbližšího města Tarauacá. Poprosili jsme Ninawu, aby nám řekl pár slov o životě jeho kmene.

 

Štěpán & Lucie
SARAVA!

SARAVA OVER THE END OF THE YEARWe are heading to the south!

We thank you for your favor and trust. We are pleased that you are coming back to us, because like you, we believe that our Rapé is the best :)
We sold out all the Rapé supplies and it's time to go on a journey like every year. In mid-December we leaving to Brazil to bring fresh supplies!
We look forward to seeing you in February and you can look forward to fresh medicine!

Have a nice Christmas time!

Stepan & Lucie
SARAVA!

shop