Huni Kuin Cumaru

Posvátné Rapé Cumaru, které Vám přivážíme od Huni Kuin Indiánu z oblasti Acré. Je velice silné a uzemňující, jeho hlavní složkou je popel z tvrdého dřeva stromu Cumaru, který je jeden z nejvýše se tyčících nad ostatními korunami stromů. Indiáni strom Cumaru a jeho ducha (spirita) vnímají jako jednoho z hlavních učitelů pralesa. Indiáni medicínsky toto Rapé nazývají “ Černé Rapé”, protože podle jejich tradice dokáže ochraňovat před nízkými energiemi a spirity.

Naše Rapé balíme nově také do nerozbitného skla. Volíme tmavě modré sklo, aby jsme Rapé uchovali co nejdéle čerstvé.

PS: Naše lahvičky rádi recyklujeme a posíláme znovu do oběhu.

Vyrobeno indiány v týdnu 3. – 9. Říjen 2022

Kategorie: , Štítky: , , ,

399 1,325 

Popis

Receptury konkrétních rapé jsou zcela utajované a v každé Huni Kuin vesnici se tyto receptury předávají skrze pokolení a jsou vnímány jako posvátnost. To znamená, že zcela přesný obsah se není možné dovědět.

Co však o tomto Huni Kuin Cumaru Rapé víme, je, že hlavní složky tvoří posvátné Mapacho a popel z velmi tvrdého dřeva stromu Cumaru (Dipteryx odorata).

Indiáni ho nazývají “stromem, který nelze zabít.” Spirit tohoto stromu je velmi silný, jeho sílu můžeme také poznat díky tomu, že tento strom je jeden z nejvýše se tyčících nad pralesem. Peruánští šamani tento strom nazývají “Shihuahuaco” a zpívají mu v průběhu ceremonií mnoho posvátných písní a modlí se k němu jako k velkému učiteli. 

Spirit tohoto stromu má moudrost mnoha kouzel a je schopen bojovat proti zlu. Huni Kuin indiáni věří, že síla Cumaru spirita je přenášená skrze popel do rapé a tabáku. Rapé, které obsahuje Cumaru, indiáni nazývají “černé Rapé,” jež by mělo sloužit proti nízké energii a zlým spiritům, a jeho síla by nás měla duchovně ochraňovat.

Toto rapé je silné, intenzivní a extrémně uzemňující a v některých případech může také způsobit hlubokou nevolnost a detoxikaci.

Záměr a vědomý přístup hraje velice důležitou roli při práci s touto “medicínou”, skrze kterou se spojujeme se spiritem Cumaru či Shihuahuaco.


Tento přírodní produkt je nabízen pro svou etnografickou a historickou hodnotu a je dodáván bez výslovné nebo předpokládané způsobilosti pro konkrétní účel. Jedná se jednoduše o surový botanický vzorek nebo o vědecký vzorek. Poskytované informace jsou čistě určeny pro historické, vědecké a vzdělávací účely a neměly by být nikdy interpretovány jako doporučení pro konkrétní použití. Použití a užívání našeho produktu je na základě rozhodnutí, odpovědnosti a rizika zákazníka. Více podrobností si přečtěte v našich Obchodních podmínkách.

Další informace

Hmotnost -
Varianty balení

, ,