Arará Canela de Velho

Máme velkou radost, že vám můžeme nabídnout Rapé od kmene Arará. Canela de Velho Rapé je základní uzemňovací rapé, které kmen běžně používá. Přináší hloubku a silné uzemnění a jeho síla je velmi intenzivní.

Canela de Velho působí převážně v oblasti třetí čakry (Solar Plexus) a druhá čakry (sakrální). Provádí hlubokou očistu na fyzické a energetické rovině. Modlitba a záměr při práci s tímto Rapé by měla hrát důležitou roli.

Vyrobeno indiány v týdnu 3. – 9. Říjen 2022

Kategorie: , Štítky: ,

399 1,325 

Popis

Arará Rapé Canela de Velho je základní uzemňovací rapé, které kmen Arará běžně používá. Canela de Velho (Miconia albicans), neboli “kůže starších” je široce používána v brazilské lidové medicíně k léčbě několika nemocí. Nadzemní části se používají jako infuze k léčbě artrózy a artritidy, k úlevě od revmatických a žaludečních bolestí a střevních potíží díky svým protizánětlivým, antimutagenním antinociceptivním, zažívacím a hepatoprotektivním vlastnostem.

Ararové si říkají Ukarangma neboli „lidé červeného ara“. Je jich asi 200 a jsou vášnivými lovci a rybáři. Ve společných zahradách také pěstují maniok, sladké brambory, kukuřici, banány a ananas. Když se lovci vrátí z úspěšného lovu, maso se vymění za kvašené nápoje a celá komunita spolu několik dní slaví, zpívají a hrají na flétny. Pro hostiny a rituály se Arara malují v úžasných, odvážných vzorech pomocí černého barviva zvaného genipapo. Žijí ve velkých společných domech postavených ze dřeva a palmových listů nasbíraných v lese.

Ararové byli známí jako velcí válečníci a lovci a byli převážně kočovní; závisely na schopnosti lovců navázat vazby a spojení se skupinami outsiderů. Většina Arará, známých také jako Ukarãngmã (neboli ‚lid červených arů‘), sídlí v brazilském státě Pará.

Populace Arará je tak malá, že všichni potomci mohou vystopovat svůj původ k jedné ženě. Většina komunitního života se odehrává na vesnickém náměstí Laranjal, kde jsou tři uznávané skupiny obývající pět domů.


Tento přírodní produkt je nabízen pro svou etnografickou a historickou hodnotu a je dodáván bez výslovné nebo předpokládané způsobilosti pro konkrétní účel. Jedná se jednoduše o surový botanický vzorek nebo o vědecký vzorek. Poskytované informace jsou čistě určeny pro historické, vědecké a vzdělávací účely a neměly by být nikdy interpretovány jako doporučení pro konkrétní použití. Použití a užívání našeho produktu je na základě rozhodnutí, odpovědnosti a rizika zákazníka. Více podrobností si přečtěte v našich Obchodních podmínkách.

Další informace

Hmotnost -
Varianty balení

, ,