Apurina

399  vč DPH

Toto speciální a vzácné – zelené Rapé pochází od brazilského kmene Apurinã. Apurinã vyrábí toto rapé z rostliny Awiry. Jeho listy se usuší a nadrtí na velmi jemný prášek. Protože Awiry roste na březích řeky, může být toto Rapé vyráběno pouze v období sucha, když je hladina řeky nízká, a proto je obvykle ve velmi omezeném množství.

Apurina se používá k hlubokému propojení s posvátnými rostlinami, spirity pralesa a s Pacha Mamou (Matkou Zemí). Pomáhá otevřít smysly, dává jasnost a může zesílit vaše sny. Není to Rapé určené pro očistu, tak jako většina ostatních druhů rapé. Apurina je vhodná pro meditaci a hlubokou introspekci, kdy spíše vy určujete sílu a intenzitu tohoto rapé, podle vaší schopnosti se otevřít.

Vyrobeno indiány v týdnu 20. – 26. Květen 2024

Skladem

Zbývá méně než 21 kusů!

Kmen Apurinã, rozptýlený na březích řeky Purus, má bohatý kosmologický a rituální vesmír. Jejich historie byla silně ovlivněna násilím dvou kaučukových období v amazonské oblasti. Apurina dodnes bojují za svá práva. Některé z jejich území dosud nebyly oficiálně uznány a jsou neustále napadány těžaři.

Apurinã jsou známí pro své zelené Rapé, tak jedinečné a odlišné od ostatních kmenů v regionu. Říkají mu také Rapé Awiry, což je také název rostliny, ze které je vyroben. Awiry roste na březích řek a může být sklízen pouze v určitých obdobích roku, protože když řeka stoupá v období dešťů, oblast, kde roste Awiry, je zaplavena. Awiri roste divoce, ale dnes ho některé komunity také kultivují.

Awiri není fermentován ani zahříván, jeho listy se nechají pouze vyschnout, proto si Rapé Apurina zachovává svou svěže zelenou barvu. Po usušení se rozemel, takže jej můžem považovat za syrové a živé Rapé. Awiry není smíchán s popelem, je to pouze mletý rostlinný materiál.

Toto Rapé přináší  jemný euforický klid, který vás omývá a zároveň jemně zesiluje smysly. Přináší pocit syrové živosti. vytváří energetický a jemný prostor . přináší naprosté ztišení a ukotvení se v sobě, v prostoru a přitomnosti. Apurina je vhodná pro meditaci. Používá se k hlubokému propojení s posvátnými rostlinami, spirity pralesa a s Pacha Mamou (Matkou Zemí). Pomáhá otevřít smysly a přináší do naše prostoru jasnost.

Apurina neslouží k  očistě, tak jako většina ostatních druhů Rapé. Apurina je vhodná pro meditaci a kontakt s přítomností a prostorem okolo nás.

Tento přírodní produkt je nabízen pro svou etnografickou a historickou hodnotu a je dodáván bez výslovné nebo předpokládané způsobilosti pro konkrétní účel. Jedná se jednoduše o surový botanický vzorek nebo o vědecký vzorek. Poskytované informace jsou čistě určeny pro historické, vědecké a vzdělávací účely a neměly by být nikdy interpretovány jako doporučení pro konkrétní použití. Použití a užívání našeho produktu je na základě rozhodnutí, odpovědnosti a rizika zákazníka. Více podrobností si přečtěte v našich Obchodních podmínkách.

Sdílej produkt

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Tisknout

Další informace

Hmotnost 10 g
Rozměry 1 × 1 × 3 cm
Varianty balení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Apurina“