Fulniô

Toto Rapé je vyrobeno našimi přáteli z kmene Fulni-ô. Tento kmen je jediná domorodá skupina severovýchodní Brazílie, která dokázala udržet svůj jazyk – Ia-tê – živý a aktivní, stejně jako rituál, kterému říkají Ouricuri a který se v současnosti provádí v naprostém utajení. Stejně jako jejich rituály i složení jejich Rapé je tajemstvím. Naši přátelé nám řekli, že použité maestro plantas v jejich rapé jsou jejich dědictvím, které si po generace předávají a nechtějí je sdílet s nikým jiným.

Toto rapé působí v oblasti srdeční čakry. Pozvolné a jemnější. Dovoluje nám procítit celou naši bytost skrz naše srdce, náš střed.

Vyrobeno indiány v týdnu 24 – 30. Květen 2023

Tento produkt je momentálně nedostupný.

Fulni-ô je jediná domorodá skupina severovýchodní Brazílie, která dokázala udržet svůj jazyk – Ia-tê – živý a aktivní, stejně jako rituál, kterému říkají Ouricuri, a který se v současnosti provádí v naprostém utajení. Stejně tak jako složení Rapé, které kmen vyrábí.

V současnosti většina Fulni-ô v Águas Belas mluví portugalsky; většinou dospělí a starší lidé používají Ia-tê; děti a mladí lidé používají portugalštinu častěji. I když Ia-tê možná ztrácí pozici vůči portugalštině, stále hraje důležitou roli ve společnosti Fulni-ô.

Fulni-ô v současnosti žijí v obci Águas Belas, ve vnitrozemí státu Pernambuco, v oblasti známé jako Sertão, 273 kilometrů západně od hlavního města státu Recife. Řeka Ipanema, přítok řeky São Francisco, protíná oblast, kde se nachází Águas Belas od severu k jihu. V roce 1980 měla obec 37 057 obyvatel, z toho 11 714 žilo ve vlastním městě a 25 343 ve venkovské oblasti – včetně domorodé vesnice.

Tento přírodní produkt je nabízen pro svou etnografickou a historickou hodnotu a je dodáván bez výslovné nebo předpokládané způsobilosti pro konkrétní účel. Jedná se jednoduše o surový botanický vzorek nebo o vědecký vzorek. Poskytované informace jsou čistě určeny pro historické, vědecké a vzdělávací účely a neměly by být nikdy interpretovány jako doporučení pro konkrétní použití. Použití a užívání našeho produktu je na základě rozhodnutí, odpovědnosti a rizika zákazníka. Více podrobností si přečtěte v našich Obchodních podmínkách.

Sdílej produkt

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Tisknout

Další informace

Rozměry 3 × 3 × 5 cm
Varianty balení

, ,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Fulniô“