Shawãndawa – Canela de Velho

399 1,325  vč DPH

Máme velkou radost, že vám můžeme nabídnout Rapé od Shawandawa Zaquel Rosana, která je dcerou známe dony Francisquinhy, které si velíce vážíme, její cesta je ryzí a do výroby je zasvěcená rodovou linií.

Canela de Velho působí převážně v oblasti třetí čakry (Solar Plexus) a druhá čakry (sakrální). Provádí hlubokou očistu na fyzické a energetické rovině. Modlitba a záměr při práci s tímto Rapé by měla hrát důležitou roli.

Vyrobeno indiány v týdnu 13. – 19. Květen 2024

Arará Rapé Canela de Velho je základní uzemňovací rapé, které kmen Arará běžně používá. Canela de Velho (Miconia albicans), neboli “kůže starších” je široce používána v brazilské lidové léčitelství k podpoře při několika nemocí. Nadzemní části se používají jako infuze k léčbě artrózy a artritidy, k úlevě od revmatických a žaludečních bolestí a střevních potíží díky svým protizánětlivým, antimutagenním antinociceptivním, zažívacím a hepatoprotektivním vlastnostem.

Ararové si říkají Ukarangma neboli „lidé červeného ara“. Je jich asi 200 a jsou vášnivými lovci a rybáři. Ve společných zahradách také pěstují maniok, sladké brambory, kukuřici, banány a ananas. Když se lovci vrátí z úspěšného lovu, maso se vymění za kvašené nápoje a celá komunita spolu několik dní slaví, zpívají a hrají na flétny. Pro hostiny a rituály se Arara malují v úžasných, odvážných vzorech pomocí černého barviva zvaného genipapo. Žijí ve velkých společných domech postavených ze dřeva a palmových listů nasbíraných v lese.

Ararové byli známí jako velcí válečníci a lovci a byli převážně kočovní; závisely na schopnosti lovců navázat vazby a spojení se skupinami outsiderů. Většina Arará, známých také jako Ukarãngmã (neboli ‚lid červených arů‘), sídlí v brazilském státě Pará.

Populace Arará je tak malá, že všichni potomci mohou vystopovat svůj původ k jedné ženě. Většina komunitního života se odehrává na vesnickém náměstí Laranjal, kde jsou tři uznávané skupiny obývající pět domů.

Tento přírodní produkt je nabízen pro svou etnografickou a historickou hodnotu a je dodáván bez výslovné nebo předpokládané způsobilosti pro konkrétní účel. Jedná se jednoduše o surový botanický vzorek nebo o vědecký vzorek. Poskytované informace jsou čistě určeny pro historické, vědecké a vzdělávací účely a neměly by být nikdy interpretovány jako doporučení pro konkrétní použití. Použití a užívání našeho produktu je na základě rozhodnutí, odpovědnosti a rizika zákazníka. Více podrobností si přečtěte v našich Obchodních podmínkách.

Sdílej produkt

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Tisknout

Další informace

Hmotnost -
Rozměry -
Varianty balení

, ,

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Shawãndawa – Canela de Velho“