Sleva!

Sangre de Drago – Dračí krev 20ml

Original price was: 199 Kč.Current price is: 149 Kč. vč DPH

-25%

Dračí krev, nebo jak by řekli indiáni „Sangre de Drago“ a botanici jednoduše míza, pochází ze stromu Croton lechleri. Sangre de Drago je „univerzální lék“ amazonských indiánů. Kapky mohou pomáhat na poranění kůže, žaludeční vředy, bercové vředy, infekce krku i infekce u žen v intimních partiích. Také mohou pomáhat jako prostředek pro detoxikaci organismu a dokonce mohou mít antineoplastické účinky (proti nádorům). Jednoduše řečeno: mohou působit a napomáhat proti řadě infekčních a zánětlivých onemocnění, podporují imunitní systém a mohou pomoci i na kožní zranění.

Čerstvá a balená 25.4.2023

 

Země původu: Peru
Složení: 100% surová přírodní pryskyřice ze stromu Sangre de Drago (Croton lechleri)
Balení: skleněná lahvička s kapátkem
Objem: 20 ml

 

Skladem

Tento podukt rychle ubývá!

Zvláštní název „Sangre de Drago“ vymysleli Španělé, kteří přijeli do Amazonie v 16. století. Míza ze stromu Croton lechleri, která je tmavě červenou tekutinou jim nápadně připomínala krev. Možná si říkáte, kde se v tom celém bere „ten drak“? Draka viděli v semenech tohoto stromu – malé, kulaté, chlupaté načervenalé plody, uvnitř kterých jsou měkká semena, která připomínají právě zmiňovaného draka. Španělský kněz a misionář otec Bernabé Coho, prozkoumával amazonskou přírodu a díky tomu také zaznamenal velké spektrum pozitivních účinků, které Sangre de Drago indiánům přináší. Vyporozoval, že indiáni používali Sangre de Drago doslova na všechny tělesné neduhy. „Dračí krev“ měla pro indiány obdobnou hodnotu jako zlato pro gringos.

Amazonské kmeny používají Sangre de Drago od nepaměti, stejně jako obyvatelé Mexika, Peru a Ekvádoru. Dračí krev neboli strom Croton lechleri nalezneme v Peru, Ekvádoru a Kolumbii. Tento strom je až 20 m vysoký a přesto je jeho kmen v průměru jen 30 cm široký. Má velké, srdčité a lesklé listy zelené barvy a krásné bílo-zelenkavé květy. Strom je bohatý na aktivní alkaloidy. Sangre de Drago se z tohoto stromu získává tak, že se za úsvitu nařízne kůra stromu a míza začne vytékat, poté je hned zachytávaná do nádob. Následně se ukládá a používá buďto v tekuté formě či nasušená k užití ve formě prášku.
Díky velkému zájmu o tuto medicínu, se vysazují další a další stromy, avšak můžeme Vás ujistit, že při zodpovědném a vnímavém sběru Sangre de Drago samotný strom netrpí.

U tohoto velikána mezi amazonskými stromy najdeme v Dračí krvi více než třicet alkaloidů, mezi nimi jsou také taspin a betanin, mocné alkaloidy, které urychlují regeneraci tkání a hojení ran. U Sangre de Drago jsou výrazné její hojivé a regenerační účinky, avšak v neposlední řadě její síla spočívá v antibakteriálních, antivirových a antiseptických schopnostech a účincích. Je také nesmírně silným přírodní antibiotikem, které je dokonce mocnější a důraznější než známý penicilin.

Kapky se užívají na poranění kůže, žaludeční vředy, bércové vředy, infekce krku, infekce u žen v intimních partiích. Také pomáhají jako prostředek pro detoxikaci organismu a dokonce mají antineoplastické účinky (proti nádorům). Jednoduše řečeno působí a napomáhají proti řadě infekčních a zánětlivých onemocnění, podporují imunitní systém a jsou účinné i na kožní zranění.

Užívání Sangre de Drago má v amazonské tradici opravdu velmi široké rozpětí na škále nemocí, zdravotních potíží i zranění. Tato blahodárná míza tradiční jihoamerické medicíny se užívá vnitřně, aplikuje se však i zevně.

Hlavní využití dračí krve jsou:

 • poranění kůže a kožní problémy;
 • záněty, paradontóza, hemoroidy;
 • žaludeční a střevní potíže, Crohnova choroba;
 • respirační infekce, plicní onemocnění, virová onemocnění;
 • bolesti, otoky;
 • revmatická onemocnění;
 • protiplísňový, antibakteriální efekt;
 • zvýšení obranyschopnosti organismu;
 • podpora regenerace a dodání energie;
 • příznivý vliv na centrální nervový systém;
 • antistresové a afrodiziakální účinky.

Tato mocná míza amazonských pralesů má schopnost výrazně posílit imunitní systém, oddaluje proces stárnutí, regeneruje tělo a chrání DNA před poškozením. Vědecké studie dokonce ukazují, že má schopnost posílit  a zregenerovat jaterní tkáň, poškozenou skrze infekci a toxiny, na což má naše běžná medicína aktuálně kromě transplantace ještě návrh dlouhodobých striktních diet.

Díky tomu, že se jedná o velmi mocné přírodní antibiotikum, je doporučováno užívat Sangre de Drago maximálně 3 týdny a poté si dát 1 týden přestávku. Sangre de Drago není vhodná pro těhotné a kojící ženy, a kohokoliv, koho trápí závažná onemocnění ledvin a jater.

Užití kapek:
Denní dávkování je možné v 10 kapkách rozpuštěných v 0,3 l vody. Toto můžete pít maximálně 3x denně.

Při vnějším použití na rány, bradavice, ekzém, bodnutí hmyzem atd. je možné si nakapat pár kapek do dlaně, rychlým třením z nich udělat hustou pěnu a poté nanést tuto pěnu na postižené místo. Tekutinu je také možné nakapat přímo na „postižené“ místo a nechat zaschnout. Místo můžete takto potírat 2 x denně.
Použijeme-li ji jako kloktadlo, kloktáme 30 kapek, 3x – 5x denně.

Upozorňujeme, že kapičky Sangre de Drago hodně špiní a nelehko se dostávají z látky a oblečení 🙂 

Země původu: Peru
Složení: 100% surová přírodní pryskyřice ze stromu Sangre de Drago (Croton lechleri)
Balení: skleněná lahvička s kapátkem
Objem: 20 ml

PS. Děkujeme Anna Kadlecová za malbu stromu Sangre de Drago pro naši lahvičku. 🙂

Další informace

Hmotnost 70 g
Rozměry 3 × 3 × 8 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Sangre de Drago – Dračí krev 20ml“