Šalvěj Bílá Kalifornská – vykuřovací svazek malý

130  vč DPH

Šalvěj Bílá (Salvia apiana) je jednou z nejposvátnějších indiánských léčivých a rituálních bylin pro posílání modliteb, očistu a volání duchů posvátných rostlin. Šalvěj je vhodná k ceremoniálnímu, ochrannému, očistnému a posilujícímu vykuřování. Účinně čistí a dezinfikuje atmosféru, prostory, osoby, předměty, auru, čakry a emoce od negativních energií a do života přináší jasné světlo. Navíc má výrazné léčivé, dezinfekční a hojivé účinky.
Její jméno má své kořeny v latinském “ salvia / salvare“ což v překladu znamená „zachránit, uzdravit“.

Šalvěj balíme do papírové pytlíčku s naší malovanou samolepkou Spirita Defumacao / ducha vykuřování.

Země původu: USA, California
Dodavatel: Matoska, California
Velikost: 11 – 15 cm
Hmotnost: 15 – 20 g

Skladem

Tento podukt rychle ubývá!

Bílá šalvěj (Salvia apiana) je rostlina pocházející z vysokých pouštních ekosystémů a roste převážně v Kalifornii a na horském západě. Po stovky let byla Bílá Šalvěj považována za posvátnou, očistnou a ochrannou rostlinu.
Její jméno má své kořeny v latinském “ salvia / salvare“ což v překladu znamená „zachránit“.

A skutečně Šalvěj Bílá je nejoblíbenější očistné vykuřovadlo nejen severoamerických indiánů, ale vyskytuje se také v jiných kulturách. Od dávných keltských druidů, kteří šalvěj spolu s větvičníkem slívovým považovali za posvátné byliny a používali je jako kadidlo i léčivo, po domorodé obyvatele Amazonie, kteří pálení šalvěje praktikují dodnes. Tato bylina se proplétá celou naši historií, kde je vzývána a uctívána. Již ve starém Římě byla vnímána jako posvátný nástroj, který léčí většinu nemocí, navrací zdraví a sílu ducha. A také v Bibli, je zmíňka o Šalamounovy, který pomocí vykuřování šalvěje očišťuje chrám.

Dvorní panstvo a samotný Král Ludvíka XIV. byl přesvědčený, že vývar a léčivé tinktury z Bílé šalvěje prodlužují život.
Šalvěj bývala často zasvěcena těm nejvyšším božstvům a dotýkat se jí směli jen kněží nebo šamani…

Indiáni vnímají stoupající kouř a vykuřování jako velice silný nástroj a medicínu – už jen to co jsme slýchali od dětství o  „dýmce míru“ ale taky jednoduše to co nyní můžeme vidět v Amazonii u šamanů a to jsou například očistné kouřové rituály, kdy se člověk posadí na stoličku pod ním se rozpálí a vykuřují byliny a on je zakrytý dekou. často se tyto vykuřovací práce dělají, když je někdo uhranutý, nemocný, či má napadenou “ mysl a srdce“ strachem a negativní energii.

Tato mocná a posvátná bylina se vyznačuje velmi specifickou vůní, která při vykuřování rychle a účinně vyčistí vás, vaší auru, prostory i předměty od všech negativních energií. Navíc má výrazné léčivé, dezinfekční, hojivé, ochranné a posilující účinky.

Šalvěj obdarovává člověka moudrostí, zjasňuje myšlení a zvyšuje duchovní vědomí. Proto se také stejným slovem v angličtině označuje i mudrc – sage.

Jak na to

Očistné rituály využívající hořící šalvěje mohou složité i snadné, záleží jen na vás. Je však důležité, aby byl váš záměr jasný. Pokud je pálena z důvodu očisty prostoru či osoby (tzn. i sebe), je nutné, aby to člověk měl takto uspořádáno i v myli nejen před zapálením, ale i při pozdějším vdechování vůně doma či jinde v prostoru.

Zapalte konec šalvějového svazku. Pokud se vznítí, rychle soukněte. Konce listů by měly doutnat pomalu a uvolňovat hustý kouř. Nasměrujte tento kouř jednou rukou na prostor a druhou držte svazek. Nechte vykuřovadlo setrvávat v oblastech, na které se chcete zaměřit. Šalvěj přestane doutnat sama, pokud na ni nebudete foukat.

Doporučujeme Šalvěj uhasit v ohnivzdorné misce nebo v například v misce s rýží.

 

Šalvěj balíme do papírové pytlíčku s naší malovanou samolepkou Spirita Defumacao / ducha vykuřování.

Tato šalvěj je přímo z Californie od lidí, kteří praktikují tradiční cestu Teepee, což znamená, že byliny jsou vědomě sbírány a připravovány do svazků.

Země původu: USA, California
Dodavatel: Matoska, California
Velikost: 11 – 15 cm
Hmotnost: 15 – 20 g

Další informace

Hmotnost 20 g
Rozměry 16 × 10 × 3 cm
Varianty balení

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Šalvěj Bílá Kalifornská – vykuřovací svazek malý“