Ukradený déšť a jiné příběhy z Amazonie

299  vč DPH

Kniha je úžasným ponorem do světa indiánské duše. Příběhy a dávné indiánské mýty, které se vždy mezi indiány předávali jen od úst k ústům ve velkém Amazonském pralese, máme nyní zaznamenané na papíře a i my se můžeme dozvědět, jak si indiáni vysvětlují svět, v čem rozpoznávají duchovní svět a také příběhy o neúctě bílých tváří a jejich zacházení s pralesem.

Tato knížka nám může ležet na stole díky skvělému počinu skupiny mladých překladatelů.
Kniha je určena jak pro dospělé, tak i pro Ty menší a je opravdu krásná.

Vazba: Brožovaná
Rozměry: 195 x 250
Počet stran: 112

Není skladem

Ukradený déšť a jiné příběhy z Amazonie

Knížka “Ukradený déšť a jiné příběhy z Amazonie” je pozváním do duchovního světa jejích obyvatel. Religionista Reginaldo Prandi v ní tlumočí příběhy, které se v této fascinující části světa šířily a šíří od úst k ústům. Najdeme tu dávné indiánské mýty, které nám dávají nahlédnout do způsobu, jak si domorodí obyvatelé vysvětlují svět.
Jsou tu ale i lidové pověsti, v nichž se původní kultury smísily s kulturou evropských dobyvatelů. A v neposlední řadě tu čteme i příběhy o neúctě, s jakou civilizace založená Evropany zachází s přírodou této stále málo známé oblasti.

Součástí knihy přeložené z portugalštiny mladými překladateli pod vedením Šárky Grauové a ilustrované studenty Vysoké školy uměleckoprůmyslové pod vedením Juraje Horvátha je i slovníček reálií amazonského světa.

 

Vydal: BAOkolektiv
Datum vydání: 03. 09. 2021
Edice: próza překlady
Obsah: ilustrované textové knihy
Počet stran: 112
Rozměry: 195 x 250
Vazba: brožovaná
Věk: 9 — 13 13+ dospělí

EAN: 978-80-7515-130-8
ISBN: 978-80-7515-130-8
vydavatel: Asaya productions

Další informace

Hmotnost 306 g
Rozměry 20 × 25 × 1 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Ukradený déšť a jiné příběhy z Amazonie“