Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí – Danka Štoflová

322  vč DPH

Danka Štoflová, autorka úspěšného blogu na portálu iDNES, představuje knižní podobu vtipně a s nadhledem vyprávěných příběhů ze života indiánů kmene Čerokí o velké rodině, muži a dětech, společně žijících na půdě, která indiánům po staletí patří, uprostřed hlubokých lesů v Severní Karolíně, na úpatí pohoří Great Smoky Mountains. Vtipně, svěže a poutavě se šarmem Betty MacDonaldové předává mýty, životní postoje a jednoduché moudrosti okořeněné sžíváním se s naprosto odlišnou, evropskou kulturou v osobě samotné autorky.

Každý si totiž hluboko uvnitř přeje být právě tím, co v dětství tolik obdivoval. Indiánem.

Datum vydání: 2023
Vydal: Nakladatelství Argo
ISBN: 978-80-257-4146-7
Formát / stran: 145×205, 268 stran
Jazyk: Čeština

Skladem

Tento podukt rychle ubývá!

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí – Danka Štoflová

Protože život má dokonalý smysl pro ironii, stala se česká holka, co se pokoušela v New Yorku prorazit jako malířka, manželkou Tammyho, přímého potomka čerokézských indiánů. Odjela s ním na úpatí Velkých kouřových hor v Severní Karolíně, území, které Čerokézům odjakživa patřilo. Sžívání odlišných kultur přineslo mnoho vtipných situací i pláče, nepochopení a dramatických scén. Ale také vášnivého udobřování, poznávání moudrosti nových příbuzných a obdivu k síle přírody. Autorka s pokorou vypráví příběhy indiánů, dobírá se pochopení jejich mystérií, obdivuje je za jejich vztah k dětem, nemocným i starým členům rodu. Dovede nás k slzám smíchu i hlubšímu zamyšlení nad způsobem našeho života.

S pokorou vypráví příběhy indiánů a ve snaze moderního člověka jednoduše zušlechtit se zamýšlí nad svým životem, zažitými stereotypy, nad ctí, hrdostí, láskou, vztahem k rodičům, dětem, starým a nemohoucím, k přírodě, ke zvířatům, ke smrti a k hvězdné obloze. Každý si totiž hluboko uvnitř, přeje být právě tím, co v dětství tolik obdivoval. Indiánem. Její blog okamžitě uchvátil tisíce čtenářů a v roce 2022 získala hned prestižní blogerské ocenění ve dvou kategoriích

Datum vydání: 2023
Vydal: Nakladatelství Argo
ISBN: 978-80-257-4146-7
Formát / stran: 145×205, 268 stran
Jazyk: Čeština

Další informace

Hmotnost 150 g
Rozměry 15 × 21 × 3 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí – Danka Štoflová“