Preto Velho

1,777  vč DPH

Sošky orixás najdete nejen v brazilských domácnostech praktikujících afrobrazilské náboženství Umbanda, ale i v rodinách, které se těchto rituálů neúčastní, nicméně věří v sílu Orixás, kteří reprezentují přírodní síly a zároveň představují mužské a ženské archetypy.

Pretos Velhos jsou entity v Umbandě, které jsou vnímané jako velice moudré staré duše, které přichází z Afriky a přináší propojení s dávnými moudrostmi afrických kmenů. Jsou to velcí učitelé v rámci pradávného afrického šamanismu a práci s bylinami a přírodními silami.

Jejich přítomnost přináší víru a naději v nejtěžších životních situacích, nadhled nad cestou života. Nesou v sobě očistu všeho, co je těžké. Léčení všeho, co je nemocné. Bezpodmínečnou lásku, pro vše, co není milované. Oni jsou nositelé útěchy, usmíření a ukonejšení veškeré bolesti.

Jsou pracovníky světla, lidem modlitby. Lidem, kteří zažili mnoho ran ve fyzickém světě a teď provází a pomáhají všem, kteří žádají o pomoc a lásku.
Jsou lidmi, kteří nás učí milosrdenství a odpuštění.


Saravá os Pretos Velhos!
Adorei as almas!

Výška sošky: 21 cm
Materiál: mramorová moučka, sádra, pryskyřice

Není skladem

Preto Velho znamená v překladu „staří černí“, důvod je jednoduchý-jsou dušemi afričanů, kteří byli převezeny do Ameriky, jako otroci a tím zakusili jedny z nejtěžších zkušeností tady na zemi.  Nesou v sobě hlubokou moudrost magie a šamanismu, díky africkým tradicím. Oni jsou indiány Afriky, kteří byli násilně vytrženi i s kořeny a spirituálním odkazem ze své země. 


Byli nuceni přežit v Americe, kam si přenesli svůj spirituální odkaz a nauky. Přes vše, čím si v životě prošli, jsou to ušlechtilé duše, které užívají světlo a chtějí pomáhat na cestě dalším duším, které si prochází životem ve fyzické formě. 


Oni jsou symbolem síly vnitřního ducha, přesto, že byli zlomený jako národ, jako etnikum, jako člověk, nyní jsou to Ti, kteří se ubírají cestou světla, nedělají mezi nikým a ničím rozdíly a jen napomáhají všem bytostem na cestě k dobru. Jsou nositeli milosrdenství a lásky. Jsou symbolem, jak se vymanit z vlastní předurčenosti, díky místu narození či sociálnímu zařazení a následovat cestu Velkého Ducha a světla.


Poskytují nám víru, naději a důvěru v nejtěžších životních situacích, jsou ti, kteří nás obejmou a skrze toto přijetí můžeme my sami cítit a vnímat sílu vlastního srdce, nalézt odvahu, jak jít dál v těžkých situacích. Pretos Velhos jsou Ti, kteří napomáhají hledat rovnováhu mezi pozemským a spirituálním životem. Učí nás, že na cestě při hledání rovnováhy, jsou důležitými pilíři pokora, milosrdenství a nadhled. Tyto kvality, nás vedou k vnitřnímu klidu a usebrání se do nitra, kde prvopočátkuje všechna naše spirituální síla.
Proto jsou Pretos Velhos velmi důležití v proces transmutace a transformace bytostí, vedou je svou moudrostí na cesty, které přináší poznání světla.
Pretos Velhos v sobě nesou archetyp tajemství, kteří v sobě obsahuje obraz starce, dědečka, či babičky, kteří znají za život mnoho spirituálních praktik a moudrostí díky odžitým letům. 


Oni jsou ti, kdo nás podporují, aby jsme procházeli procesy duchovního vývoje a následovali cestu života, v celé její šíři i v momentech, které jsou těžké a chceme se vzdát. 
Dodávají nám sílu, aby jsme dokázali jít po naši duchovní cestě dál s čistou myslí, propojení s Duchem a hledali mír, štěstí a důvěru.Propojují nás s našimi původními předky, protože jak mnoho studují poukazuje všichni jsme děti Afriky a naše DNA je s nim na vždy propojené.

Jak se spojit s energií Pretos Velhos?

  • Můžete se zamyslet nad tím, co pro Vás znamená modrost ? JAk se umíte o sebe postarat v těžkých situacích? Dokážete v životě pociťovat milosrdenství a důvěru? Jaký je Váš vztah s předky ? Jak pečujete v rodině o vaše babičky a dědečky? Jak se ve vaší rodině traduje moudrost v pokoleních?
  • Barva Pretos Velhos:  bílá
  • Bylinky: tabák, rozmarýn, bazalka, arruda, guine

Pozdrav pro Pretos Velhos, který užíváme a přivoláváme jejich sílu:

Saravá os Pretos Velhos!
Adorei as Almas!

Saravá - Oltářní soška Preto Velho

Tradice sošek Orixás v Brazílii

Sošky Orixás [čti orišás] najdete nejen v brazilských domácnostech, které praktikují afrobrazilské náboženství Umbandu, ale i v rodinách, které se těchto rituálů neúčastní, nicméně věří v sílu Orixás reprezentující přírodní síly a zároveň představují mužské a ženské archetypy. Můžeme mít doma Orixás, se kterými se identifikujeme nebo naopak pořízením si sošky určité(ho) Orixá se kontaktujeme s vlastnostmi a schopnostmi, které bychom chtěli mít. Je dobré vědět, že v Brazílii existuje hned několik linií Umbandy, a tak je možné, že informace, které vám přinášíme a se kterými jsme se setkali ve střední Brazílii, se budou v jiných částech Brazílie lehce lišit. Někdy se rozchází názory například na barvu svíček, které se jednotlivým Orixás zapalují – např. Ogum má někdy barvu modrou, jindy červenou. Proto vám doporučujeme, pokud budete používat sošky Orixás ke svým rituálům a energetické práci, abyste se našimi doporučeními inspirovali, ale ve finále jste to vy, kdo rozvíjí svoji intuici a definuje si, jak svoje Orixá uctíte.

Jak pracovat s archeytpy Orixás pro svůj osobní rozvoj

Charakteristiky jednotlivých Orixás a archetypů, které reprezentují, snadno svádějí k projekcím ve smyslu: Tato Orixá mi pomůže získat lásku, jiný mi dodá odvahu. A do jisté míry to je v pořádku – Orixás nám dodávají sílu a potřebné přístupy k řešení našich životních situací. Nicméně to je základní vnímání, které nás vede až k animismu.

My vám v rámci práce na sobě nabízíme přístup k Orixás jako k impulsům, které přijdou do našich životů a něco podstatného nám ukazují. Učí nás na morální i spirituální úrovni.

„Když si představíme, že kráčíme po cestě našeho života, Orixá je jako kůň, který se na cestě vynoří a zve nás k projížďce. Když svolíme, dodá nám další rozměr pro naše životní putování.“

Pokud to se studiem Umbandy a Orixás myslíte vážně, pořiďte si bílé oblečení, které je typické pro brazilské umbandisty. Bílá totiž symbolizuje klid, čistotu a pozitivní energii.

Další informace

Hmotnost 1000 g
Rozměry 25 × 25 × 35 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Preto Velho“