Indiánský náhrdelník – Força do TUCUM Mariri gira

878  vč DPH

Náhrdelník z palmy a linie Tucum, který vyrobil náš brazilský přítel přímo pro sarava.cz. V pralesních naukách je linie Tucum považována za „linii loajality“, protože tento provázek, vyrobený indiány je velice odolný a nikdy se nepřetrhne. Tucum vlákno se získává extrahováním ze střapce listu palmy, poté je omyto, vařeno, česáno a vystaveno slunečnímu záření a klidu, aby se pak znovu česalo, přičemž celý proces trvá více než týden.

Délka: 50 cm

Není skladem

Až do poloviny 50. let 20. století byla linka de Tucum v pralese jediným dostupným zdrojem pro výrobu řemeslných nití, používaných k výrobě houpacích sítí na spaní, rybářských vlasců, sítí, lan, oděvů a náčiní. Je to předmět, který jeiož po staletí plně spojený s duší indiána, protože právě toto byl jeden z hlavních nástrojů v pralese.

My Sarava, věříme, že když lidé pochopí, jak a v jakém kontextu je každý produkt vyroben, znají původ každého kusu a kosmologii za tradiční ozdobou, otevře se mezera ze všednosti, která dokáže odhalit materiální i nehmotnou velikost domorodého umění. Energie Tucum do Sarava přináší pochopení, že v tom můžeme být více spolu, v jednotě.

V symbolickém vesmíru několika amazonských komunit je linie tucum považována za „Linii loajality“, protože má velkou odolnost a nikdy přetrhne.

Další informace

Hmotnost 20 g
Rozměry 5 × 5 × 1 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Indiánský náhrdelník – Força do TUCUM Mariri gira“