Orixá Iansã

1,777  vč DPH

Sošky orixás najdete nejen v brazilských domácnostech praktikujících afrobrazilské náboženství Umbanda, ale i v rodinách, které se těchto rituálů neúčastní, nicméně věří v sílu Orixás, kteří reprezentují přírodní síly a zároveň představují mužské a ženské archetypy.

Iansã je bohyní větru, blesku, bouře a matkou oblohy. Blesky, kterých je Iansã královnou, symbolizují ve spirituálním světě kontakt s rychlou změnou. Iansã pomáhá silou blesku duším, které se ztratily na své spirituální cestě, aby se znovu zorientovaly. Blesk jim znovu ukazuje cestu, kudy se vydat tím, že osvětluje jejich vědomí. Ona je tou, která přináší absolutní a hlubinnou obnovu, zánik a vznik ve znovuzrození, obdobně jako bájný fénix.

Tato Orixá je symbolem velké změny, směrem ke skutečné pravdě. Je tou, která si dokáže podmanit i samotný chaos a svým bleskem vnést do každého prostou světlo.

Epparey Iansã!

Výška sošky: 33 cm
Materiál: mramorová moučka, sádra, pryskyřice

Není skladem

Iansã je bohyní, která se odráží v elementu větru a vítr v ní. Její kontakt s námi je stejný jako vítr, někdy jen zlehounka tančí oblohou a hladí nás po tváři, jindy do našeho života vletí jako tornádo proto, aby rozbořila všechny naše konstrukty mysli, vyzvala nás ke změně a navedla nás k navrácení se k hlubokým spirituálním pravdám. Jak sama Iansã nejlépe ví, všechny tyto hluboké spirituální pravdy, jsou ukryty v oku hurikánu, kam se můžeme dostat jen ve chvíli, kdy se necháme pohltit archetypem, který Iansã reprezentuje, a nalezneme v procesu odevzdávání místo skutečného klidu a přijetí.

K místu pravdy a přijetí nás Iansã navádí za pomocí chaosu, rozpohybovává staré struktury a odkrývá všechny nepravdy v našem životě. Její posvátný blesk, kterým protíná oblohu, směřuje jasným světlem tam, kudy se má naše duše vydat na své spirituální pouti.

Iansã je jednou z nejmocnějších Orixá. Díky svému hlubokému kontaktu s pravdou a světlem, je právě ona tou, která napomáhá zbloudílým duším po smrti najít cestu k Velkému Duchu. Je tou která vládne nad dušemi, které jsou na cestě do nebe, ke světlu.

Iansã je samotnou silou, statečností, pravdou. Ona je tou, která navrací skutečnost do řádu věcí a dokáže vyvolat a podrobit si samotný chaos. Učí ženy, jak se stát skutečně svobodnými a umět si dobře ochránit svůj prostor jasnými hranicemi.

Protože je také velkou bojovnicí, drží v ruce meč a bůvolí ocas (eruexim), skrze nějž má kontrolu nad mrtvými. Právě Iansã může napomoci otevřít kanál pro komunikaci s těmi, kteří již opustili fyzickou schránku.

Iansã je tou, kterou voláme pro očištění našich nejtemnějších míst, pro odkrytí neodkrytého, abychom lépe poznali svá slabá místa a posílili je skrze urovnání myšlenek a naší spirituální cesty. Tuto bohyni voláme, když potřebujeme hlubokou očistu či pomoc v životních změnách.

Jak se spojit s energií Iansã?

  • Můžete se zamyslet nad tím, jak jste odvážní: Umíte stát za pravdou ve svém životě? Umíte se odevzdat změně a vždy se s ní spřátelit? Dokážete si najít v každé zkušenosti něco dobrého a použít to pro změnu sebe sama ? Dokážete se odevzdat procesu očisty?
  • V přírodě se můžeme s archetypem Iansã setkat v noci na otevřeným místech, kde vládne vítr.
  • Barva Iansa:  červená, hnědá
  • Bylinky:  heřmánek, meduňka, měsíček, med, kukuřice
  • Den: Středa

Pozdrav pro Orixá Iansã, který užíváme a přivoláváme její sílu:

Eparrey Iansã!

Saravá - Oltářní soška Orixá Iansã

Tradice sošek Orixás v Brazílii

Sošky Orixás [čti orišás] najdete nejen v brazilských domácnostech, které praktikují afrobrazilské náboženství Umbandu, ale i v rodinách, které se těchto rituálů neúčastní, nicméně věří v sílu Orixás reprezentující přírodní síly a zároveň představují mužské a ženské archetypy. Můžeme mít doma Orixás, se kterými se identifikujeme nebo naopak pořízením si sošky určité(ho) Orixá se kontaktujeme s vlastnostmi a schopnostmi, které bychom chtěli mít. Je dobré vědět, že v Brazílii existuje hned několik linií Umbandy, a tak je možné, že informace, které vám přinášíme a se kterými jsme se setkali ve střední Brazílii, se budou v jiných částech Brazílie lehce lišit. Někdy se rozchází názory například na barvu svíček, které se jednotlivým Orixás zapalují – např. Ogum má někdy barvu modrou, jindy červenou. Proto vám doporučujeme, pokud budete používat sošky Orixás ke svým rituálům a energetické práci, abyste se našimi doporučeními inspirovali, ale ve finále jste to vy, kdo rozvíjí svoji intuici a definuje si, jak svoje Orixá uctíte.

Jak pracovat s archeytpy Orixás pro svůj osobní rozvoj

Charakteristiky jednotlivých Orixás a archetypů, které reprezentují, snadno svádějí k projekcím ve smyslu: Tato Orixá mi pomůže získat lásku, jiný mi dodá odvahu. A do jisté míry to je v pořádku – Orixás nám dodávají sílu a potřebné přístupy k řešení našich životních situací. Nicméně to je základní vnímání, které nás vede až k animismu.

My vám v rámci práce na sobě nabízíme přístup k Orixás jako k impulsům, které přijdou do našich životů a něco podstatného nám ukazují. Učí nás na morální i spirituální úrovni.

„Když si představíme, že kráčíme po cestě našeho života, Orixá je jako kůň, který se na cestě vynoří a zve nás k projížďce. Když svolíme, dodá nám další rozměr pro naše životní putování.“

Pokud to se studiem Umbandy a Orixás myslíte vážně, pořiďte si bílé oblečení, které je typické pro brazilské umbandisty. Bílá totiž symbolizuje klid, čistotu a pozitivní energii.

Další informace

Hmotnost 1000 g
Rozměry 25 × 25 × 35 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Orixá Iansã“