Sleva!

Brazilská Maraka – estrela branca

Original price was: 1,777 Kč.Current price is: 1,444 Kč. vč DPH

-19%

Hudební nástroj speciálně vyrobený k doprovázení zpěvů při obřadech brazilských synkretických církví. Tyto maraka jsou speciálně vyrobené tak, aby byly vyladěné a dohromady vytvářely harmonický zvuk na rozdíl od domorodých chřestítek, které nemusí ladit při společném hraní. Maraka jsou nástrojem osobní síly, proto se také doporučuje ji při hraní držet pevně před tělem v úrovni srdeční čakry. Jejich zvuk vám pomáhá otevřít srdce a tak se víc propojit se svojí intuicí.

Celková délka: 22 cm
Průměr hlavy: 5,5 cm
Obsah: kovové kuličky

 

Není skladem

Maraka (portugalsky maracá), které jsme pro vás přivezli z Brazílie, je hudební nástroj který pochází z linie brazilské synkretické církve, kterou založil Mestre Irineu (Raimundo Irineu Serra). Ten se inspiroval pro výrobu tohoto nástroje u indiánů, kteří pří svých ceremoniálech užívají velice podobná chřestidla.

Říká se, že původně maraka vznikla, protože s ní domorodí lidé napodobovali zvuk deště, protože v Pralese je dešti znakem hojnosti a přítomností Velkého Ducha.

Mestre Irineu (Foto: amazoniareal.com.br)

Tyto maraka jsou vyrobeny s přihlédnutím k potřebám ceremoniálu, pro který jsou vyrobené – dřevěná rukojeť má ergonomický tvar, proto se vám s ní bude dobře hrát i více hodin v kuse, což je běžnou součástí ceremoniálů, v linii Mestre Ireneu. Kovová část je ozdobená rituálními symboly. Kovové kuličky uvnitř jsou vyladěné tak, abyste marakou mohli doprovázet melodii o různých rytmech a nešlo jen o náhodné chřestění.

Ps.: Tyto Maraka nazýváme „bailando“ to znamená že jsou určeny pro ceremoniály, kde je vice lidí a všichni tančí, hrají a zpívají, z toho důvodu jsou hlasitější.

Další informace

Hmotnost 150 g
Rozměry 22 × 5.5 × 5.5 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Brazilská Maraka – estrela branca“