Tepi z Bezu – Hadí vize

1,777  vč DPH

Toto Tepi z českých lesů, je vyráběné z Bezového dřeva, jenž přirozeně odumřelo a vyschlo.
Tepi z bezu je vyráběné pouze manuálně, kdysi jeho tvůrce vystačí pouze s malými ručními nebozezy, nožíky, pilkou a brusným papírem a hlavně s jeho rukami. Nakonec je Tepi ošetřeno kaméliový olej z rostlin čajovníku, neboť je tvůrce milovník čajů. Někdy je také konečná úprava doplněna o bazbarvý lak, když to dřevo vyžaduje.
Výroba Tepi  je provázena vědomou práci, kdy se autor snaží co nejvíce je to možné nasledovat linie dřeva a jeho přirozenou malbu a zabarvení.

Každé kuripé posíláme v pytlíčku, který pro Vás ručně vyrobila Lucie, protože posvátné nástroje mají byt v ochranném obalu.

HAUX HAUX Českým lesům.

Není skladem

Toto tepi vzniklo pod rukami Radka, který žije v blízkosti lesů a  při dlouhých procházkách nachází přirozeně odumřelé a vyschlé bezové dřevo, šípkové dřevo, škumpy či hloh. Všechny části procesu výroby, které Radek společně s dřevinami absolvuje, jsou manuální a nestrojové – pouze malé ruční nebozezy, nožík, pilka a brusný papír.
Konečné ošetření je čistými kvalitními oleji – kaméliovým olejem z rostlin čajovníku, neboť Radek je velkým čajomilcem, a světlicovo-bodlákovým olejem domácí výroby. Ten krásně ztmaví i světlé bezové dřevo a umožní vystoupit přirozené kresbě a charakteru dřeviny. Někdy je dřevo také ošetřeno bezbarvým lakem vysoké kvality a zdravotní nezávadnosti.

Radek a Eliška

Pár slov Tvůrce:
Vizualita konečného výrobku je z velké části dána tím, co mi který kus dřeva dovolí. Já pouze následuji linie dřeva, ustanovím tvar, jenž je potřebný pro onu aplikaci a funkčnost tepi a kuripe, avšak základní tvar dřeva zůstává zachován. Ať už se jedná o různá větvení či přirozené kresby způsobené působením rozličných organismů – hub. Díky tomu je každý výtvor jiný a jest výsledkem originálnosti prostředí, kde jako semínko upadlo v půdu, vzklíčilo, zakořenilo, rostlo, žilo svůj sen, zhynulo a poté mě zavolalo… a i nadále žije svůj sen. Jeho cesta pokračuje. Vnější či vnitřní průměry výsledných kusů se tedy liší, každý jedinec rostl tak, jak prostředí dovolilo, a to já nemohu měnit. Pracuji s tím, co je mi dáno, a sleduji, kde lze ještě ubrat a kde již nikoliv. Vše v sobě samém sní svůj sen a my jen vnímáme jeho sílu a zařizujeme, aby onen sen došel uskutečnění. K tomu máme vynikající nástroje – šikovné lidské ruce.

VDĚČNOST

Radek a Eliška

Další informace

Hmotnost 20 g
Rozměry 22 × 6 × 2 cm