Kuripe Vůně stromu

1,111  vč DPH

Toto kuripe z českých lesů, je vyráběné z bezového dřeva, jenž přirozeně odumřelo a vyschlo. Je vyráběné pouze  manuálně, kdysi jeho tvůrce vystačí pouze s malými ručními nebozezy, nožíky, pilkou a brusným papírem, a hlavně s jeho rukama.
Poté, co tvůrce vdechne dřevu druhý život, přichází se svým kouzelným štětcem jeho partnerka Eliška, která dřevo okrášlí svou ladností a citem. Tak se toto kuripe obléká do nádherných pestrobarevných obrazů, ve kterých přichází inspirace skrze zachycení detailů našich i vzdálených světů.

Každé kuripe posíláme v pytlíčku, který pro Vás ručně vyrobila Lucie, protože posvátné nástroje mají být v ochranném obalu.

HAUX HAUX českým lesům.

Není skladem

Toto kuripe vzniklo pod rukama Radka a Elišky, kteří žijí v blízkosti lesů. Radek při dlouhých procházkách nachází přirozeně odumřelé a vyschlé bezové dřevo, šípkové dřevo, škumpy či hloh. Všechny části procesu výroby, které Radek společně s dřevinami absolvuje, jsou manuální a nestrojové – pouze malé ruční nebozezy, nožík, pilka a brusný papír.
Konečné ošetření je čistými kvalitními oleji – kaméliovým olejem z rostlin čajovníku, neboť Radek je velkým čajomilcem, a světlicovo-bodlákovým olejem domácí výroby. Ten krásně ztmaví i světlé bezové dřevo a umožní vystoupit přirozené kresbě a charakteru dřeviny. Někdy je dřevo také ošetřeno bezbarvým lakem vysoké kvality a zdravotní nezávadnosti.
Poté, co tvůrce vdechne dřevu druhý život, přichází se svým kouzelným štětcem jeho partnerka Eliška, která dřevo okrášlí svou ladností a citem, a tak se toto Kuripé obléká do nádherných barev a rozmanitých detailů.

Radek a Eliška

Pár slov Tvůrce:
Vizualita konečného výrobku je z velké části dána tím, co mi který kus dřeva dovolí. Já pouze následuji linie dřeva, ustanovím tvar, jenž je potřebný pro onu aplikaci a funkčnost tepi a kuripe, avšak základní tvar dřeva zůstává zachován. Ať už se jedná o různá větvení či přirozené kresby způsobené působením rozličných organismů – hub. Díky tomu je každý výtvor jiný a jest výsledkem originálnosti prostředí, kde jako semínko upadlo v půdu, vzklíčilo, zakořenilo, rostlo, žilo svůj sen, zhynulo a poté mě zavolalo… a i nadále žije svůj sen. Jeho cesta pokračuje. Vnější či vnitřní průměry výsledných kusů se tedy liší, každý jedinec rostl tak, jak prostředí dovolilo, a to já nemohu měnit. Pracuji s tím, co je mi dáno, a sleduji, kde lze ještě ubrat a kde již nikoliv. Vše v sobě samém sní svůj sen a my jen vnímáme jeho sílu a zařizujeme, aby onen sen došel uskutečnění. K tomu máme vynikající nástroje – šikovné lidské ruce.

VDĚČNOST

Radek a Eliška

Další informace

Hmotnost 20 g
Rozměry 6 × 1 × 6 cm