Peruánská práce s kamenem je vyhlášená. Malé rodinné dílny v okolí Cusca a MachuPicchu vyrábějí krásné rituální předměty z různých typů kamene. Zaujali nás tyto kuripe, protože jsou bytelné a krásné. Jejich řezba přináší sílu silových zvířat.

Jaguár

Hlava Jaguára nás spojuje s duchem tohoto mocného strážce prostoru medicíny. Jaguar Spirit je strážcem brány Západu. Přináší ostrý fyzický a duchovní zrak a pomáhá nám obnovit rovnováhu mezi našimi primitivními impulsy a naším božským já. Jaguár představuje sílu, udatnost, loajalitu, zuřivost, sebevědomí a mnoho dalších vlastností reprezentujících vnitřní sílu. Jaguar nás učí, jak stát pevně ve své pravdě, zvednout hlavu vzhůru, věřit v sebe sama a kráčet po svých cestách s grácií. Jaguar nás také učí být stateční a nebojácně se ponořit hluboko do neznámých vod. Jaguára uctívali Mayové, Aztékové a Inkové. Jaguár byl viděn jako bůh v Peru, Mexiku, Guatemale a předkolumbovské Americe.

 

Orel / Kondor

Hlava Orla nás spojuje s duchem tohoto majestátního silového zvířete s „vševidoucím okem“, vždy schopným přiblížit malé detaily a vnímat celý obraz bez iluzí a klamů. Orel symbolizuje moudrost, intuici, odvahu, sílu, čestnost, pravdu, uzemnění, léčení, odolnost, vedení, vizi, kreativitu a mnoho dalšího. Tento neuvěřitelný pták létá vysoko a je spojen se vzduchovým živlem, má však silné nohy, které ho pevně drží v zemi. Orel je také spojen se symbolem Slunce, takže může být spojen se všemi bohy nebes. Orel nás učí odevzdat se vůli božské a nechat se plynout na křídlech Velkého Ducha. Jeho duch je často vyzýván, aby pomáhal při šamanských praktikách a rituálech. Eagle a Condor oba pocházejí z východu, místa vycházejícího slunce, a učí nás, jak prolomit své limity a důvěřovat ve svůj potenciál dosáhnout výš a výš.