Telefon: +420 608 41 1046

Maraka (portugalsky maracá), které jsme pro vás přivezli z Brazílie, je hudební nástroj který pochází z linie brazilské synkretické církve, kterou založil Mestre Irineu (Raimundo Irineu Serra). Ten se inspiroval pro výrobu tohoto nástroje u indiánů, kteří pří svých ceremoniálech užívají velice podobná chřestidla.

Říká se, že původně maraka vznikla, protože s ní domorodí lidé napodobovali zvuk deště, protože v Pralese je dešti znakem hojnosti a přítomností Velkého Ducha.

Mestre Irineu (Foto: amazoniareal.com.br)

Tyto maraka jsou vyrobeny s přihlédnutím k potřebám ceremoniálu, pro který jsou vyrobené – dřevěná rukojeť má ergonomický tvar, proto se vám s ní bude dobře hrát i více hodin v kuse, což je běžnou součástí ceremoniálů, v linii Mestre Ireneu. Kovová část je ozdobená rituálními symboly. Kovové kuličky uvnitř jsou vyladěné tak, abyste marakou mohli doprovázet melodii o různých rytmech a nešlo jen o náhodné chřestění.

Ps.: Tyto Maraka nazýváme „bailando“ to znamená že jsou určeny pro ceremoniály, kde je vice lidí a všichni tančí, hrají a zpívají, z toho důvodu jsou hlasitější.