Toto tepi vzniklo pod rukami Radka, který žije v blízkosti lesů a  při dlouhých procházkách nachází přirozeně odumřelé a vyschlé bezové dřevo, šípkové dřevo, škumpy či hloh. Všechny části procesu výroby, které Radek společně s dřevinami absolvuje, jsou manuální a nestrojové – pouze malé ruční nebozezy, nožík, pilka a brusný papír.
Konečné ošetření je čistými kvalitními oleji – kaméliovým olejem z rostlin čajovníku, neboť Radek je velkým čajomilcem, a světlicovo-bodlákovým olejem domácí výroby. Ten krásně ztmaví i světlé bezové dřevo a umožní vystoupit přirozené kresbě a charakteru dřeviny. Někdy je dřevo také ošetřeno bezbarvým lakem vysoké kvality a zdravotní nezávadnosti.

Radek a Eliška

Pár slov Tvůrce:
Vizualita konečného výrobku je z velké části dána tím, co mi který kus dřeva dovolí. Já pouze následuji linie dřeva, ustanovím tvar, jenž je potřebný pro onu aplikaci a funkčnost tepi a kuripe, avšak základní tvar dřeva zůstává zachován. Ať už se jedná o různá větvení či přirozené kresby způsobené působením rozličných organismů – hub. Díky tomu je každý výtvor jiný a jest výsledkem originálnosti prostředí, kde jako semínko upadlo v půdu, vzklíčilo, zakořenilo, rostlo, žilo svůj sen, zhynulo a poté mě zavolalo… a i nadále žije svůj sen. Jeho cesta pokračuje. Vnější či vnitřní průměry výsledných kusů se tedy liší, každý jedinec rostl tak, jak prostředí dovolilo, a to já nemohu měnit. Pracuji s tím, co je mi dáno, a sleduji, kde lze ještě ubrat a kde již nikoliv. Vše v sobě samém sní svůj sen a my jen vnímáme jeho sílu a zařizujeme, aby onen sen došel uskutečnění. K tomu máme vynikající nástroje – šikovné lidské ruce.

VDĚČNOST

Radek a Eliška