Pataxó náhrdelník Masculino

Náhrdelník Pataxó ze semen lokálních stromů a keřů v komunitě Pataxó nacházející se na břehu Atlantického oceánu ve státě Bahia. Náhrdelník slouží jako ochrana osoby, která jej nosí, jak při rituálech, tak i během každodenního nošení.

Náhrdelník má délku 41 cm.

Jelikož je náhrdelník vyroben ze semen, doporučujeme ho uchovávat na suchém místě.
Náhrdelník vám pošleme v krásné papírové krabičce, zabalený do papíru.

Kategorie: , Štítky: , ,

250.00 

1 skladem

Popis

Pataxó indiáni se i v této době snaží udržet své tradice stále živé. Každý měsíc o úplňku pořádají rituály Luacheia (úplněk), kde se všichni společně propojí se svou zemí, s místem kde se nachází a sami se sebou. Důležitým prvkem jejich kultury jsou jejich rukodělné výrobny a speciálně šperky vyrobeny ze semen místních stromů a keřů. Používají je jako ochranné pomůcky při rituálech, a také jejich nošením vyjadřují úctu ke spiritům jejich místa, na kterém žijí a propojení s velkým duchem.

 

Raoni je významným představitelem brazilského kmene Pataxó. Jako zástupce indiánů to byl právě on, který na olympijských hrách v Brazílii nesl olympijský oheň. Také je významným představitelem komunity kde napomáhá vzdělávání indiánů, vyučuje mladé indiány a pomáhá jím v přechodových rituálech, aby mohli dále nést tradice svého kmene. S tím souvisí i práce s jejich hlavní medicínou – Rapé. Strávili jsme spolu s Raonim mnoho hodin v rozhovorech o Rapé a dozvěděli jsme se mnoho detailů a zajímavostí. Malou část z toho jsme pro vás zaznamenali na tomto videu.

Podívejte se na video s Raonim, kde mluví o indiánech Pataxó a medicíné Rapé.

 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.